DZIECKO

Zdjęcia z pierwszego roku dziecka – Ignaś

Niesamowite jak szybko zapominamy jak jeszcze niedawno wyglądały nasze dzieci. Wiadomo widzimy je codziennie więc ciężej dostrzec drobne zmiany. Bardzo fajnie widać to jednak na zdjęciach. Szczególnie takich wykonywanych co miesiąc, w podobnych okolicznościach, z użyciem takich samych rekwizytów, z zaznaczeniem każdego kolejnego miesiąca. To niesamowita pamiątka.

Takie zdjęcia, raz w miesiącu robiłam Stachowi (pokazywałam Wam je tutaj). W lutym skończyłam robienie comiesięcznych zdjęć Ignaśkowi. Nie ukrywam, że trochę już się cieszę, że to koniec sesji, bo utrzymanie Ignacego w bezruchu choć przez pół minuty graniczy z cudem.

Jaki miałam tym razem pomysł na sesję?

– Ignacy zawsze leżał na białym kocyku z cyframi firmy ON MY OWN, stworzonym właśnie z myślą o comiesięcznych zdjęciach dzieci.

– Co miesiąc Ignaś miał inne body.

– Starałam się robić zdjęcie z takiej samej odległości (nie zawsze to wychodziło).

– Na zdjęciu zaznaczałam cyfrę pokazującą ile aktualnie Ignaś ma miesięcy.

– Do oznaczania cyfry starałam się używać rzeczy charakterystycznych dla danego miesiąca np. w drugim miesiącu była Wielkanoc więc użyłam jajek, a obok położyłam króliczka, w piątym miesiącu Ignaś zaczął wszystko gryźć więc ą gryzaki, w dziesiątym miesiącu było pierwsze Boże Narodzenie więc są świąteczne ozdoby.

Niestety nie mam zdjęcia z siódmego miesiąca, kiedy byliśmy w trakcie przeprowadzki i zwyczajnie jakoś nie mogłam się za nie zabrać.

Na koniec trochę inspiracji na zdjęcia z pierwszego roku dziecka znalezionych na Pinterest.

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz