Nasze wybory, Robótki ręczne, ZABAWA

Wielkanocne ozdoby DIY-a

Zaraz Wielkanoc więc zabrałam się ze Stachem za tworzenie ozdób świątecznych. W zeszłym roku robiliśmy kartki świąteczne. Możecie zobaczyć je w tym wpisie. W tym roku doszłam do wniosku, że nie będziemy tworzyć kartek, bo potem ich nie wysyłamy, a dajemy je dziadkom i zostawiamy w domu jako ozdobę. Postanowiłam więc, że w tym roku wspólnie ze Stachem wykonamy ozdoby i obrazki świąteczne. Obrazków możecie użyć jako kartek świątecznych. Część z nich całkowicie samodzielnie, część z użyciem kilku dodatkowych rzeczy, które bardzo ułatwiły i uatrakcyjniły pracę.

Obrazki z gotowych zestawów artystycznych Janod

Choć są to zestawy dedykowane dzieciom od 4 roku życia, świadomie zdecydowałam się na nie wcześniej. Brałam pod uwagę oczywiście, że Stach będzie potrzebował mojej pomocy i że jeden obrazek może będzie tworzył podczas kilku podejść. Doszłam jednak do wniosku, że taka forma powinna go zainteresować i przypaść do gustu ze względu na naklejki. Nie pomyliłam się, a właściwie Stach po raz kolejny mnie zadziwił, bo zajączka chciał koniecznie zrobić od razu. Siedział nad nim jakieś 20-25 minut aż skończył. Jedyne w czym mu pomagałam to odklejanie naklejek. Są one małe i nie potrafił sobie z nimi poradzić samodzielnie. Wystarczyło jednak odkleić i podać, a sam bez problemu przyklejał w odpowiednie miejsce.

Wybrałam dwa zestawy artystyczne Janod – Karty z naklejkami Zwierzęta oraz Mozaika Na farmie. Z tym z naklejkami, tak jak pisałam, Stach radził sobie bardzo dobrze. Z drugim zestawem – mozaiką, miał problemy ze względu na dużą ilość, bardzo małych elementów, więc z nim jednak jeszcze poczekamy.

Zestawy dostaniecie m.in. tutaj – Karty z naklejkami Janod, Mozaika na farmie Janod

Stojące baranki, pisanki

Z myślą o nich zamówiłam na Allegro szablony baranków i jajek, ale spokojnie można wyciąć podobne z grubej tektury. Zadaniem dziecka jest ozdabianie szablonów. Baranka Stach posmarował klejem i przykleił na niego porwane waciki kosmetyczne (lepsza byłaby wata, ale nie miałam jej w domu). Pisanki można ozdabiać dowolnie – kolorować, posypywać brokatem, przyklejać ozdoby. Stach na pisanki naklejał naklejki oraz ozdabiał je plasteliną.

Świąteczny obrazek – kurczaczek

To już pomysł na ozdobę do wykonania której potrzebna jest kartka, żółta farba, widelec oraz coś z czego zrobicie oczy np. małe kółka z papieru, naklejane oczka czy po prostu flamaster do ich narysowania. Na kartkę wylewamy trochę żółtej farby, a dziecko z pomocą widelca rozciera ją na boki. Można też farbę umieścić w pojemniku, a widelec w niej zamaczać i odbijać. Na koniec wystarczy dokleić /dorysować oczy i ewentualnie nogi.

Świąteczny obrazek – pisanka

Do wykonania kartki będziecie potrzebować kartki, rolki po papierze toaletowym, farb. Rolkę po papierze nacinacie tak by powstało coś na kształt promieni słońca. Dziecko moczy pociętą część rolki w farbie i  odbija na kartce. Na koniec wycinacie z pomalowanej kartki kształt pisanki i naklejacie na czystą kartkę.

 

Ignacy nie brał udziału w tworzeniu wielkanocnych dekoracji, był zajęty nową zabawką w świątecznym klimacie 🙂

Uprzedzając pytania zabawka jest firmy Janod, dostępna np. tutaj.

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz