Robótki ręczne, ZABAWA

Robótki ręczne – pudełko z siecią

Ostatnio jedną z ulubionych zabaw Staśka jest wyjmowanie i wkładanie przedmiotów z/do pudełka. Mając na uwadze, że dla rozwoju mózgu ważne jest dostarczanie dziecku jak największej ilości nowych doświadczeń oraz angażowanie różnych zmysłów, postanowiłam trochę tę jego zabawę urozmaicić.

Tak powstał pomysł na stworzenie pudełka z siecią. Wyciągnięcie czegoś z pudełka okazało się zadaniem niełatwym, wymagało od Staśka sporej pracy, podejmowania wielu prób.

Do wykonania pudełka będziecie potrzebować:

– pudełka, może to być pudełko plastikowe jak u nas, ale możecie też użyć pudełka po butach w którym sami wykonacie otwory,

– tasiemki, wstążki lub sznurek,

– różne przedmioty, które włożycie do środka.

DSC_0008 - Kopia.JPG

Zabawka taka nadaje się dla dzieci w różnym wieku, od takich maluchów jak Stasiek, po dzieci starsze, w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym. Dla starszaków wystarczy bardziej zagęścić sieć.

Zabawa z pudełkiem ćwiczy u dziecka koordynację wzrokowo – ruchową, planowanie motoryczne, precyzję ruchów. W zależności od tego jakie przedmioty znajdą się w pudełku możecie też stymulować układ dotykowy (klocki o zróżnicowanej fakturze, można użyć balonów sensorycznych), układ wzrokowy (wybierajcie przedmioty w różnych kolorach, kształtach), słuchowy (jeżeli przedmioty dodatkowo będą wydawały jakiś dźwięk).

Miłej zabawy !!!

 

 

Previous Post Next Post

2 komentarze

 • Reply Anna Kendzi Czerwiec 21, 2016 at 8:40 pm

  A nie denerwowal sie jak nie mogl czegos wyciagnac?

  • Reply Marta Czerwiec 21, 2016 at 8:46 pm

   Trochę tak, chociaż im cześciej daje mu pudełko tym mniej się denerwuje ? Wychodzę z założenia że mózg najlepiej pracuje jak musi rozwiązać jakiś problem więc chociaż takie małe mu stwarzam ?

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.