KUCHNIA

Robótki ręczne – Przeplatanka z rolek

O tym, że rolki po papierze toaletowym czy ręcznikach papierowych można wykorzystać na wiele sposobów już kiedyś pisałam. Pokazywałam nawet jedną pomoc z ich użyciem – tutaj. Dziś kolejny pomysł na ich wykorzystanie.

Do wykonania zabawki będziecie potrzebować:

– rolek po ręcznikach papierowych lub papierze toaletowym,

– kolorowe kartki (ja wybrałam kartki w czterech podstawowych kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim), flamaster,

– podwójna taśma klejąca lub mocny klej,

– karton np. pokrywka pudełka po butach,

– tasiemka/sznurek/sznurówka + przymocowane coś na końcu np. guzik, spinacz.

Wykonanie:

Przecinacie rolki na mniejsze części i oklejacie je kartkami w różnych kolorach. Przyklejacie je do kartonu zachowując odstępy. Na dole przymocowujecie tasiemkę do przeplatania. Tasiemkę przymocowałam mocą, dwustronna taśmą.

DSC_0340

DSC_0344

Zabawa polega na przeplataniu tasiemki przez rolki.  W związku z tym, że ja chciałam ze Stachem ćwiczyć rozpoznawanie i nazywanie kolorów okleiłam je kartkami w czterech podstawowych kolorach. Później dodatkowo na nich umieściłam cyfry 1-4, ponieważ Stach ma fazę na wyszukiwanie wszędzie 4 (piętro na którym mieszkamy). Oczywiście to co umieścicie, narysujecie, napiszecie na rolkach zależy od tego co chcecie z dzieckiem ćwiczyć. Mogą to być tak jak u nas kolory czy cyfry, ale mogą też być litery, sylaby, zwierzęta, owoce itp.

Możecie podawać dziecku nazwę koloru, cyfrę itp. przez którą dziecko będzie miało przeciągnąć tasiemkę, możecie zadawać dziecku zagadki, których rozwiązanie będzie miało wskazać np. kolor światła na którym można jechać, zadaniem może być przeplatanie przez cyfry w kolejności rosnącej, malejącej, od koloru najjaśniejszego, najciemniejszego czy jak inaczej sobie to wymyślicie.

Podczas takiej zabawy dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, sprawność rąk, planowanie motoryczne oraz koncentrację uwagi.

DSC_0286

DSC_0334

DSC_0387

Miłej zabawy !!!

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz