Robótki ręczne, ZABAWA

Robótki ręczne – ‚piramida’

Podobno proste pomysły są najlepsze. Trzymając się tej zasady mam dziś dla Was kolejną prostą zabawkę edukacyjną, którą błyskawicznie wykonacie w domu.

Inspiracją do jej wykonania była zabawki piramidy. Stasiek bardzo lubi proces nakładania i zdejmowania kółek, jednak nie zwraca uwagi na kolejność. Piramidy, które mamy w domu mają niewiele elementów, więc ułożenie ich zajmuje mu chwilę i zaraz się nudzi, bo ile można w kółko zdejmować i zakładać trzy klocki. Pomyślałam więc, że sama zrobię mu taką zabawkę, jednak chciałam żeby zajęła go na dłużej. Potrzebowałam więc większej ilości elementów do zakładania/zdejmowania. Dzięki temu Stasiek jest zainteresowany zabawką o wiele dłużej.

Do wykonania zabawki potrzebny będzie:

– drążek np. stojak na ręcznik papierowy, wieża z klocków,

oraz

– pierścienie zrobione np. z drucików kreatywnych, wałków do włosów, pociętych rolek po papierze toaletowym.

dsc_0122

dsc_0300

Nakładanie pierścieni to świetne ćwiczenie rozwijające koordynację oko – ręka oraz sprawność motoryki małej. Dodatkowo dziecko ćwiczy precyzję ruchów, planowanie motoryczne i koncentrację uwagi.

dsc_0205

dsc_0073

dsc_0068

Dla starszych dzieci można przygotować druciki w różnych kształtach – kwadrat, koło, trójkąt i połączyć proces nakładania z nauką figur geometrycznych.

A gdyby ktoś nie miał pomysłu co jeszcze można zrobić z pierścieniami, to Stasiek podpowiada…

dsc_0341

Miłej zabawy !!!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.