Robótki ręczne, ZABAWA

Robótki ręczne – pierwszy ‚sorter’

Stasiek ma 11 miesięcy i choć bardzo lubi wkładać i wyjmować różne przedmioty z pudełek, koszyków, wiaderek, to na dopasowywanie kształtów do otworów jest jeszcze trochę za mały. Postanowiłam więc stworzyć mu jego pierwszy ‚sorter’ w którym nie będzie liczył się kształt klocka, a sama czynność wkładania do otworów. Nie byłabym jednak sobą gdybym poprzestała tylko na ćwiczeniu koordynacji wzrokowo – ruchowej i dodatkowo nie połączyła tego ze stymulacją zmysłów.

Do wykonania ‚sortera’ potrzebna jest forma do muffinek oraz różne klocki,  kulki, elementy zabawek, które macie w domu. Dobierając elementy o jak najbardziej zróżnicowanym kształcie, fakturze, ciężarze będziecie stymulować u dziecka układ czuciowy oraz wzrokowy, a wybierając takie, które wydają dźwięk będziecie stymulować jego słuch.

W naszym sorterze znalazły się: drewniane klocki o różnym kształcie, piłka z kolcami, piłka wydająca dźwięk, klocek z lusterkiem, grzechotka jajko, gumowy klocek, drewniany pomidor, klocek z magnesem, dwie drewniane głowy zwierząt (z piramid).

DSC_1058 - Kopia

DSC_1046 - Kopia.JPG

Stasiek podczas zabawy zainteresowany był głównie wyjmowaniem elementów, ale bardzo skupiał się na ich badaniu – obserwował je, obracał w dłoniach, sprawdzał czy wydają dźwięk.

DSC_1046 - Kopia.JPG

Miłej zabawy !!!

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.