Robótki ręczne, ZABAWA

Robótki ręczne – MEMORY

Na wstępie może zaznaczę, że Stach (24 miesiące) w memory jeszcze nie gra, jednak przy okazji przeprowadzki znalazłam grę, którą robiłam dla dzieci w wieku przedszkolnym aby uatrakcyjnić zajęcia logopedyczne. To banalnie prosta do wykonania gra, której zrobienie będzie Was kosztowało 4 – 5 zł.

O co chodzi w grze? O odszukiwanie par takich samych obrazków. Elementy leżą odwrócone, tak aby obrazek był ukryty. Gracze odkrywają po dwa obrazki próbując odnaleźć taką samą parę. Wygrywa osoba, która zbierze ich najwięcej. Par zazwyczaj jest od kilku do kilkunastu w zależności od stopnia trudności. Tego typu gier jest na rynku mnóstwo. Memory łatwo także wykonać samodzielnie. Będziecie potrzebować do tego:

– kartonu (mi wystarczyła twarda kartka formatu A4),

– naklejek (najlepiej dwa takie same komplety),

– nożyczki.

Dodatkowo ewentualnie możecie się zaopatrzyć w długopis/ołówek oraz jakiś szablon do odrysowywania kształtu – u mnie była to mała miseczka.

DSC_0921

Wykonanie:

Wycinacie z kartonu kształt jaki będą miały mieć elementu gry. U mnie były to niewielkie kółka, które odrysowałam od małych miseczek, jednak mogą być to kwadraty, prostokąty czy co tylko chcecie. Ważne, żeby wszystkie elementy były takie same. Ilość elementów zależy od Was,jednak musi to być liczba parzysta. Naklejacie pary takich samych obrazków na wycięte wcześniej elementy i gotowe.

DSC_0939

Grając w memory dziecko ćwiczy nie tylko pamięć podczas zapamiętywania położenia takich samych obrazków. Dodatkowo rozwija spostrzegawczość, ćwiczy koncentrację uwagi oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

DSC_0967

Miłej zabawy !!!

Zapisz

Zapisz

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz