Robótki ręczne, ZABAWA

Robótki ręczne – kolczaste sitko

Bardzo lubię, kiedy to sam Stasiek podsuwa mi pomysły na nowe zabawy edukacyjne. Kiedy daję mu różne przedmioty do zabawy, obserwuję co z nimi robi, jak ich używa często sam podsuwa mi pomysł na ich zastosowanie o którym sama akurat nie pomyślałam. Tak było właśnie z tą zabawką. Powstała ona przy okazji obserwowania zachowania Staśka podczas prób nakładania makaronu na długie patyczki, o które ostatnio Wam pokazywałam na blogu (tu).

Wykonanie zabawki nie wymaga od Was żadnej pracy. Wystarczy dać dziecku sitko z drobnymi oczkami oraz cienkie patyczki (u nas drewniane patyczki do szaszłyków). Zadanie polega na celowaniu patyczkami w otwory znajdujące się w sitku.

 

Jakiś czas temu pokazywałam Wam podobną zabawę z użyciem durszlaka oraz drucików kreatywnych (tu). W tej, tak jak poprzedniej dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, precyzję, koncentrację uwagi oraz cierpliwość. W tym przypadku poziom trudności jest jednak większy ze względu na dużo mniejsze otwory.

 

 

Stasiek (18 miesięcy) nadal lubi wszelkie zabawy polegające na celowaniu do otworów, więc i tym razem był bardzo zainteresowany. Kiedy skończył wkładać patyczki z jednej strony, przesuwał sobie sitko i wkładał z drugiej, tak by zapełnić większą liczbę otworów.

 

DSC_0902

 

Miłej zabawy !!!

Zapisz

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz