ZABAWA, Zabawy plastyczne

Ozdoby choinkowe z papieru

Kiedy byłam mała zawsze robiłyśmy z siostrą ozdoby choinkowe. Nie były one może idealnie wykonane ani najpiękniejsze ale były NASZE. Dużo radości sprawiało nam potem dekorowanie choinki papierowymi pawimi oczkami, ptaszkami czy łańcuchami. Chciałabym, żeby Stasiek też miał kiedyś takie świąteczne wspomnienia. Choć jest jeszcze mały i zapewne niewiele zapamięta z tegorocznych Świąt, postanowiłam, że już w tym roku zapoczątkujemy tradycję wspólnego robienia choinkowych ozdób.

Ozdoby, które wykonaliśmy pamiętam przede wszystkim z dzieciństwa. Staśka wkładem w pracę było pomalowanie farbami kartki z bloku technicznego (A3). Do malowania dałam mu jak zawsze farby do malowania palcami/rękami. Miał przy tym świetną zabawę na dobre pół godziny, zaczął malować pędzlem, skończył tradycyjnie rękami. Zależało mi, aby kartka była pomalowana z obu stron, więc w trakcie przekręciłam ją na druga stronę. Następnego dnia, gdy farba na kartce wyschła, resztę pracy wykonałam ja.

dsc_0559

 

dsc_0647

Oto pomysły na trzy papierowe ozdoby choinkowe, które możecie wykonać ze swoimi maluchami.

1. Pawie oczko

Potrzebna będą koła różnej wielkości (ja odrysowywałam je od misek, różnych kubków, kieliszka) wycięte z pomalowanej przez dziecko kartki oraz innych kartek w dowolnych kolorach, klej oraz tasiemka.

dsc_0894

Wystarczy na największe wcięte koło naklejać te coraz mniejsze (naprzemiennie koła z pomalowanej przez dziecko i czyste kartki) tak jak widoczne jest na zdjęciu. Na koniec robicie dziurkę i zawiązujecie tasiemkę do powieszenia ozdoby.

dsc_0097

2. Papierowy ptaszek

Potrzebna będzie oczywiście kartka pomalowana przez dziecko, kontur ptaszka, mała kartka w dowolnym kolorze (u nas kartka A5, ale wielkość zależy od wielkości ptaszka), nożyk do wycięcia otworu, tasiemka.

dsc_0828

Odrysowujecie kontur ptaszka na kartce pomalowanej przez dziecko i wycinacie go. Małą kartkę w wybranym przez Was kolorze składacie w harmonijkę (jak wachlarz). Robicie otwór na brzuchu ptaszka przez który przekładacie złożoną kartkę, która teraz będzie skrzydłami. Robicie dziurkę i zawiązujecie tasiemkę do powieszenia ozdoby.

dsc_0113

3. Bombka z dłonią dziecka

Potrzebna będzie kartka pomalowana przez dziecko, ołówek/długopis, twarda kartka w dowolnym kolorze, klej, tasiemka.

dsc_0769

Odrysowujecie dłoń dziecka na kartce, możecie zrobić to bezpośrednio na pomalowanej przez nie kartce lub tak jak ja na zwykłej białej kartce z której później wytniecie kontur i odrysujecie. Wycinacie kontur dłoni dziecka i przyklejacie go na wcześniej wyciętą ze zwykłej kartki bombkę. Robicie dziurkę i zawiązujecie tasiemkę do powieszenia ozdoby.

dsc_0091

 

Miłej zabawy !!!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Previous Post Next Post

2 komentarze

  • Reply Barbora Grudzień 14, 2016 at 11:53 am

    Marta, super pomysl. Jestem pod wrazeniem z Twojich pomyslow, kocham Twoj blog – jest najlepszy jaki znam, wszystkie tematy mnie bardzo interesuja. Milych Swiat!!!!

    • Reply Marta Grudzień 14, 2016 at 8:49 pm

      Dziękuję 🙂 aż się zaczerwieniłam 🙂 Wesołych Świąt!!!

    Dodaj komentarz