Nasze wybory, ZABAWA

Niezwykłe miejsce dla najmłodszych – Teatr Małego Widza

Dzisiejszy wpis miał być całkiem o czymś innym, jednak w sobotę odwiedziliśmy niezwykłe miejsce w samym centrum Warszawy, o którym muszę Wam napisać. Teatr Małego Widza, bo właśnie o nim chcę Wam opowiedzieć, to miejsce które koniecznie powinniście odwiedzić, a możecie to zrobić już z dzieckiem od 1 roku życia!!!

Od jakiegoś czasu śledziłam stronę Teatru, czytałam o przedstawieniach, zastanawiałam się które będzie dla Staśka najbardziej odpowiednie, szukałam też opinii innych mam, które odwiedziły go ze swoimi maluchami. Opinii znalazłam kilka, jednak w większości dotyczyły one dzieci starszych niż Stasiek (14 miesięcy). Miałam więc pewne obawy, czy taki maluch wytrzyma przedstawienie, jak będzie się zachowywał, czy nie będzie płakał. Kilka miesięcy temu, podczas imprezy firmowej z okazji Dnia Dziecka, oglądał już wprawdzie przedstawienie Teatru NajNaj, jednak było ono na dworze, gdzie mógł chodzić swobodnie po całej scenie. Tu wiedziałam, że podczas przedstawienia będzie musiał wytrzymać. Stwierdziłam jednak, że jeżeli nie spróbujemy to się nie przekonamy.

Przy wyborze spektaklu oprócz samej treści, brałam też pod uwagę jego godzinę. Chciałam, aby był to czas kiedy Stasiek nie będzie śpiący, tak by jak najwięcej z niego skorzystał. Zdecydowałam się na przedstawienie „Warzywa są z kosmosu”. Spektakl trwał 30 minut, a po nim przez kolejne 15 minut dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie z aktorami.

dsc_0940

Na scenie pojawia się dwóch aktorów, którzy wprowadzają dzieci w niezwykły świat warzyw. Pokazują jakie mogą mieć niezwykłe kształty, kolory, jak wyglądają wewnątrz, jakie mają faktury. Przedstawiają także jak można je wykorzystać, aby zmienić się na przykład w psa, kozę czy Zbigniewa Wodeckiego, co ciekawego można z nich zbudować. A można przecież wiele, między innymi rakietę, która poleci w kosmos. Po spektaklu dzieci wspólnie z aktorami budują warzywne konstrukcje, jedzą, odgrywają scenki. Na zakończenie zabawy następuje wspólne sprzątanie, a warzywa które były wykorzystane w spektaklu są przekazywane zwierzętom z warszawskiego ZOO.

dsc_0591

Czy podobało się Staśkowi? Czy odwiedzimy jeszcze Teatr Małego Widza?

Wydaje mi się, że choć był jednym z najmłodszych uczestników, bardzo mu się podobało. Całe przedstawienie, czyli 30 minut, siedział spokojnie na moich kolanach. Obserwował co robią aktorzy, co dzieje się na scenie, a nawet były momenty, że zaśmiewał się w głos. Zresztą nie tylko on, inne dzieci też były zainteresowane, oglądały z uwagą, a na około 15-20 dzieci, tylko z jednym mama wyszła bo płakało.

Podczas zabawy po spektaklu chętnie poszedł z innymi dziećmi na scenę. Co prawda zabawy były raczej dla starszych dzieci, jednak Stasiek z zainteresowaniem obserwował co one robią, ‚zagadywał’, nosił warzywa, a nawet nadgryzał co chwile rzodkiewki. Ja starałam się nie ingerować w zabawę, a raczej obserwowałam wszystko z boku. Byłam ciekawa czy będzie chciał podejść do innych, uczestniczyć w budowaniu warzywnych konstrukcji, gdy mnie nie będzie obok. Na koniec pomógł w sprzątaniu warzyw do skrzynek i pożegnał się z aktorami.

 

Do Teatru z pewnością wrócimy. Mam już upatrzone kolejne spektakle – Dźwiękowanie na dywanie oraz Sensoryczny labirynt muzyczny.

Więcej informacji o Teatrze Małego Widza – tu.

Był ktoś z Was?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Previous Post Next Post

2 komentarze

 • Reply Aga Październik 6, 2016 at 7:40 pm

  Fajne, tez myślałam nad tym teatrem. Tylko cena tych biletów 45 zł/os 🙁 ja+dziecko to już prawie 100zł. Chyba że coś pomyliłam….No ale może kiedyś się wybierzemy 🙂

  • Reply Marta Październik 8, 2016 at 3:54 pm

   Faktycznie bilety dość drogie ale do teatru jakoś często sie nie chodzi a bardzo warto !!! Jak będziecie mieć okazje idźcie koniecznie ! Teraz jest tez sensoryczny labirynt, cana jak za inne przedstawienia a trwa dłużej bo 75 min (ja planuje może w listopadzie sie wybrać )

  Dodaj komentarz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.