Nasze wybory, ZABAWA

Lotto dla dzieci

Pierwszą grę lotto kupiliśmy Stachowi kilka miesięcy przed drugimi urodzinami. Od tamtej pory nasza kolekcja loteryjek, bo tak inaczej nazywane jest lotto, znacznie się powiększyła. Doszło kilka nowych, a w związku z tym, że tego typu gry mają wiele zalet, postanowiłam Wam trochę o nich napisać i pokazać nasze zbiory.

Gra lotto składa się zazwyczaj z kilku plansz z obrazkami oraz żetonów. Na nich są umieszczone te same lub podobne obrazki co na planszach. Gra polega na losowaniu żetonów i odszukiwaniu na planszach takiego samego obrazka. Grać można w kilka osób (tyle ile w danej grze jest plansz) lub można zaproponować dziecku samodzielną zabawę. Stach często zapełnia obrazkami planszę samodzielnie lub gramy we dwoje.

Gry typu lotto ćwiczą u dziecka:

– percepcję wzrokową, czyli rozpoznawanie, rozróżnianie i interpretowanie tego co się widzi.

– koordynacje wzrokowo – ruchową, czyli zdolność łączenia tego, co widzi oko z tym, co wykonuje ręka.

– spostrzegawczość podczas odszukiwania obrazków na planszach.

– pamięć, ponieważ zapamiętuje, gdzie na planszy znajdują się określone obrazki. Łatwo zauważyć, że im dłużej trwa zabawa tym dziecko szybciej odnajduje miejsca kolejnych obrazków.

– logiczne myślenie, trochę upraszczając robi to dzięki wybieraniu najlepszego rozwiązania (obrazka) spośród wszystkich dostępnych.

– koncentrację uwagi i cierpliwość.

Oto nasze zbiory:

CzuCzulotto Zwierzęta CzuCzu

Zestaw 6 plansz i 24 żetonów ze zwierzętami. Są one podzielone ze względu na miejsce zamieszkania – w wodzie, pod ziemią, na łące, na safari, w gospodarstwie oraz na biegunie. Tła plansz i żetonów do nich pasujących mają takie same kolory. Obrazki nieznacznie się różnią np. świnka na planszy jest czysta, a ta na żetonie jest w błocie.

DSC_0833

DSC_0846

DSC_0856

Gra Lotto Zwierzęta Scratch Europe

Gra składa się z 5 plansz oraz 30 żetonów, przedstawiające zwierzęta i mieszkańców  z różnych części świata. Z tyłu żetonów umieszczony jest kawałek mapy, który strasznie spodobał się Stachowi. Do gry dodatkowo dołączony jest bawełniany woreczek do przechowywania.

DSC_0991

DSC_0911

DSC_0934

Gra Lotto Zwierzęta Djeco

To pierwsza gra tego typu, którą mamy. Składa się z pięciu plansz i 30 żetonów. Zwierzęta na planszach podzielone są ze względu na miejsce w jakim żyją: las, dżungla, woda, dom oraz wieś. Tło każdej planszy ma inny kolor, tak samo jak tło żetonów do niej pasujących. Obrazki na planszach i żetonach są dokładnie takie same.

DSC_0990

DSC_1003

DSC_0012

Gra Lotto Kolory Kapitan Nauka

To zestaw 6 plansz oraz 36 okrągłych żetonów z obrazkami w różnych kolorach oraz instrukcja przedstawiająca 4 różne warianty gry. Tła plansz i żetonów do nich pasujących mają takie same kolory. Obrazki na planszach i żetonach nieznacznie się różnią.

DSC_0952

DSC_0958

DSC_0972

Gra Loteryjka Świat Kapitan Nauka

W zestawie znajduje się 6 plansz, 36 żetonów oraz instrukcja przedstawiająca 4 różne warianty gry. Na planszach  przedstawione są osoby, przedmioty, zwierzęta pod wodą, w powietrzu, na morzu, zimą, w mieście oraz w kosmosie. Tło na wszystkich żetonach jest takie samo.

DSC_0865

DSC_0871

DSC_0884

Lotto świąteczne Flying Tiger

Zestaw 4 plansz oraz 32 żetonów ze świątecznymi motywami. Gra zapakowana jest w metalową puszkę.

DSC_0951

DSC_0970

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.