ZABAWA, Zabawy plastyczne

Laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Stasiek ma ostatnio straszną fazę na ‚rysowanie’ kredkami. Po kartki i kredki sięga kilka razy dziennie. Rysuje na podłodze, na dywanie, na stoliku, w krzesełku do jedzenia, właściwie wszędzie gdzie tylko ma możliwość, a zamalowane przez niego kartki można znaleźć już w całym domu. Postanowiłam, że tę jego twórczość wykorzystam przy okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Tak powstał pomysł na stworzenie laurek dla dziadków.

Rok temu, 21 i 22 stycznia Stasiek podarował dziadkom kubki z nadrukami: Najlepsza babcia na świecie, Najlepszy dziadek na świecie, które dzięki uprzejmości Mrs. Polka Dot można pobrać z jej bloga. W tym roku oprócz kupnych upominków dla dziadków (nie podam jakich, żeby babcie, które zaglądają na bloga miały niespodziankę) wspólnymi siłami powstały laurki, które możecie zobaczyć poniżej. To w jakim zakresie będziecie musieli pomóc dziecku przy ich wykonywaniu zależy oczywiście od jego wieku oraz umiejętności.

Zanim przystąpicie do wykonywania takich prezentów wart przygotować sobie z grubszego kartonu format laurki. Ja użyłam do tego kolorowych kartek z bloku technicznego wyciętych do formatu 16×22 cm i złożonych na pół, tak by laurka była otwierana a w środku można było umieścić życzenia.

1. Kwiat z pasków papieru

Pomalowaną przez dziecko kartkę tniecie na paski. Ich długość i szerokość zależy od wielkości przygotowanej laurki. U nas były to paski o długości 10 cm i szerokości 1,5 cm. Smarujecie jeden koniec paska klejem i sklejacie, tworząc coś na kształt łezki. Na przygotowanej wcześniej kartce naklejacie sklejone paski tak by stykały się na środku. Naklejacie kółeczko na środku, doklejacie lub dorysowujecie łodygę i gotowe.

dsc_0338

2. Łąka

Z pomalowanej przez dziecko karki wycinacie kwiatki i przyklejacie je na laurkę. Dorysowujecie lub doklejacie łodygi, trawę, ewentualnie inne ozdoby i gotowe.

dsc_0336

3. Tulipan z dłoni

Odbijacie na laurce pomalowaną farbą dłoń dziecka, która będzie kwiatem. Dorysowujecie łodygę i gotowe.

dsc_0343

4. Kolorowy bukiet

Odbijacie zamoczone wcześniej w różnych kolorach farby palce dziecka. Najlepiej, aby znajdowały się one blisko siebie i tworzyły coś podobnego do koła. Dorysowujecie łodygi, doklejacie lub dorysowujecie kokardę i kwiatowy bukiet gotowy.

dsc_0363

 

Miłej zabawy !!!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.