ZABAWA, Zabawy plastyczne

Laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Stasiek ma ostatnio straszną fazę na ‚rysowanie’ kredkami. Po kartki i kredki sięga kilka razy dziennie. Rysuje na podłodze, na dywanie, na stoliku, w krzesełku do jedzenia, właściwie wszędzie gdzie tylko ma możliwość, a zamalowane przez niego kartki można znaleźć już w całym domu. Postanowiłam, że tę jego twórczość wykorzystam przy okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Tak powstał pomysł na stworzenie laurek dla dziadków.

Rok temu, 21 i 22 stycznia Stasiek podarował dziadkom kubki z nadrukami: Najlepsza babcia na świecie, Najlepszy dziadek na świecie, które dzięki uprzejmości Mrs. Polka Dot można pobrać z jej bloga. W tym roku oprócz kupnych upominków dla dziadków (nie podam jakich, żeby babcie, które zaglądają na bloga miały niespodziankę) wspólnymi siłami powstały laurki, które możecie zobaczyć poniżej. To w jakim zakresie będziecie musieli pomóc dziecku przy ich wykonywaniu zależy oczywiście od jego wieku oraz umiejętności.

Zanim przystąpicie do wykonywania takich prezentów wart przygotować sobie z grubszego kartonu format laurki. Ja użyłam do tego kolorowych kartek z bloku technicznego wyciętych do formatu 16×22 cm i złożonych na pół, tak by laurka była otwierana a w środku można było umieścić życzenia.

1. Kwiat z pasków papieru

Pomalowaną przez dziecko kartkę tniecie na paski. Ich długość i szerokość zależy od wielkości przygotowanej laurki. U nas były to paski o długości 10 cm i szerokości 1,5 cm. Smarujecie jeden koniec paska klejem i sklejacie, tworząc coś na kształt łezki. Na przygotowanej wcześniej kartce naklejacie sklejone paski tak by stykały się na środku. Naklejacie kółeczko na środku, doklejacie lub dorysowujecie łodygę i gotowe.

dsc_0338

2. Łąka

Z pomalowanej przez dziecko karki wycinacie kwiatki i przyklejacie je na laurkę. Dorysowujecie lub doklejacie łodygi, trawę, ewentualnie inne ozdoby i gotowe.

dsc_0336

3. Tulipan z dłoni

Odbijacie na laurce pomalowaną farbą dłoń dziecka, która będzie kwiatem. Dorysowujecie łodygę i gotowe.

dsc_0343

4. Kolorowy bukiet

Odbijacie zamoczone wcześniej w różnych kolorach farby palce dziecka. Najlepiej, aby znajdowały się one blisko siebie i tworzyły coś podobnego do koła. Dorysowujecie łodygi, doklejacie lub dorysowujecie kokardę i kwiatowy bukiet gotowy.

dsc_0363

 

Miłej zabawy !!!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz