Nasze wybory, ZABAWA

Książki o dinozaurach

Od jakiegoś czasu Stacho ma fazę na dinozaury. Zaczęło się od wizyty w JuraPark w Bałtowie. Potem wypożyczyliśmy pierwsze książki w bibliotece. Zainteresowanie nimi rosło, a właściwie cały czas rośnie i to nie tylko u niego ale i u Ignacego. Codziennie czytamy o nich książki, chłopaki bawią się figurkami, a ich ulubionym programem jest ‚Andy i przygody w prehistorii’.

Niedawno na Instagramie i Facebooku prosiłam o podpowiedzi dotyczące książek i zabawek o dinozaurach. Wasze sugestie były bardzo pomocne, część już kupiłam, z czasem będą pojawiały się następne pozycje. Pomyślałam, że podzielę się z Wami tymi pomysłami.

Seria ‚Iwar i…….’ wyd. Czarna Owca

Seria składająca się z czterech części, każda dotyczy innego dinozaura. Jest część o tyranozaurze, stegozaurze, diplodoku i triceratopsie. W każdej z nich Ivar wieczorami stawiając nogę w pudełku – krainie dinozaurów, przenosi się do niej naprawdę, stając się małym jak mrówka. Tam poznaje wspomniane wcześniej gatunki dinozaurów, razem przeżywają przygody. Na koniec zawsze wraca do domu, do swojego pokoju. Na końcu książki znajduje się opis dinozaura o którym była dana część. Bardzo ciekawa seria, którą często czytamy przed snem. Stała się inspiracją do stworzenia własnej ‚krainy dinozaurów’. Szkoda, że są tylko cztery części.

Książki dostępne tutaj.

‚Pierwsza encyklopedia. Dinozaury’ wyd. Wilga

Najczęściej oglądana książka w naszym domu. Świetna pozycja, znakomita żeby poznać gatunki, nazwy i ciekawostki z życia dinozaurów. Właściwie to nie tylko dinozaurów, bo z książki dowiadujemy się też jakie zwierzęta były przed oraz po dinozaurach, dlaczego dinozaury wyginęły, skąd tyle o nich wiemy, kto zajmuje się ich odkrywaniem i wiele, wiele innych informacji.

Książką dostępna tutaj.

‚Opowiem Ci mamo, co robią dinozaury’ wyd. Nasza Księgarnia

Pięknie ilustrowana książka o dinozaurach. Wszystko dzięki Emilii Dziubak, której prace uwielbiam i nie raz już pokazywałam na blogu. Tym razem jest ona jednak zarówno ilustratorką jak i autorką. Po książce oprowadza nas Kudłacz oraz jego wierny przyjaciel karaluch. Wraz z nimi poznajemy kolejne epoki i dinozaury które w nich żyły. Oprócz wspaniałych ilustracji w książce znajduje się też dużo informacji i ciekawostek z życia dinozaurów. Podobnie jak w innych częściach serii są tu też labirynt i różne zagadki.

Książką dostępna tutaj.

‚Mali odkrywcy. Dinozaury’ wyd. Wilga

Druga książka z serii ‚Mali odkrywcy’, którą mamy. Zdecydowałam się na nią, bo kilka osób ją polecało, a Stach bardzo lubi z tej serii ‚Moje ciało’. To książka pełna okienek, elementów które się otwiera by pod nimi znaleźć dodatkowe informacje. Niestety jakoś niespecjalnie przypadła Stachowi do gustu.

Książką dostępna tutaj.

‚Obrazki dla maluchów. Dinozaury’ wyd. Olesiejuk

Przyznam szczerze, że niezbyt przepadam za tą serią. Kupiłam ją jednak ponieważ wydawało mi się, że na początek będzie może bardziej przystępna i pozwoli poznać najważniejsze gatunki. Nie do końca jednak tak jest. Kilka najpopularniejszych gatunków jak np. diplodok, triceratops czy stegozaur są krótko opisane, jednak bardzo mi przeszkadza, że nie wszystkie dinozaury, które się w niej pojawiają są podpisane. Wystarczyłby moim zdaniem sam podpis przy każdym, a tak mamy np. dinozaury z kaskiem, ale już nie wiemy jak się nazywają. Oglądając ją miałam więc inną książkę obok, żeby móc sprawdzić i powiedzieć Stachowi jak dany dinozaur się nazywa.

Książką dostępna tutaj.

‚Niesamowita podróż do świata dinozaurów’ wyd. Olesiejuk

Książka, którą kupiłam przy okazji zakupów w biedronce. Całkiem fajna pozycja w której oprócz faktów z życia dinozaurów jest też sporo zadań do wykonania.

Książką dostępna tutaj

4

Inne książki o dinozaurach

1 – ‚Dinozaurium’ – tutaj

2 – ‚Świat dinozaurów. Rekordziści’ – tutaj

3 – ‚Encyclopedia Prehistorica – Dinosaurs

4 – ‚Atlas dla dzieci. Niesamowite dinozaury’ – tutaj

5 – ‚Z tatą na dinozaury’ – tutaj

6 – ‚Moja pierwsza encyklopedia dinozaurów’ – tutaj

7 – ‚Encyklopedia dinozaurów’ – tutaj

8 – ‚Wojny dinozaurów’ – tutaj

9 – ‚Dinozaur na tropie’ – tutaj

10 – ‚Dinozaury i prehistoria’ – tutaj

11 – ‚Dinozaury. Pierwsza duża książka dla małych dzieci’ – tutaj

Previous Post Next Post

No Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.