Nasze wybory, ZABAWA

Gry Janod na Dzień Dziecka

Dzień dziecka już niedługo więc czasu na wybranie prezentu coraz mniej. W tym roku postanowiłam postawić na zabawki, które po pierwsze będą się nadawały i dla czterolatka i dla dwulatka. Po drugie takie które sprawią, że chłopaki będą zacieśniać swoje braterskie więzi i bawić się nimi wspólnie. Właściwie to zabawki, które angażują całą rodzinę. Postawiłam bowiem na gry firmy Janod. Większość tych które znajdują się we wpisie mamy już od jakiegoś czasu i cały czas z nich chętnie korzystamy. Na koniec zostawiłam jednak zabawkę, którą dostaną dopiero 1 czerwca ale myślę, że będzie u nas hitem.

Gra zręcznościowa ‚Zwariowane patyczki’ – to u nas największy hit! Chłopaki ją uwielbiają! To gra Janod, która nadaje się i dla dzieci i dla dorosłych. Składa się z 36 drewnianych patyczków w 6 kolorach, drewnianej kostki z kolorami oraz drewnianego dysku z otworem w środku. W otworze umieszcza się patyczki. Gra polega na wyciąganiu patyczków w zależności od tego jaki kolor wypadnie na kostce tak by dysk nie opadł i nie dotknął podłogi czy stołu.

Wiek: 3+  Ilość graczy: 2 – 6 osób

Gra dostępna między innymi tutaj

Gra Jenga z kolorami – wersja popularnej gry, według mnie ciekawsza od oryginału. Gra polega na wyciąganiu klocków z wieży tak by się nie przewróciła. Wyciągnięte klocki można układać dalej, aby wieża była coraz wyższa. Dzięki kostce i temu, że klocki są kolorowe mamy dodatkową opcję gry. W zależności jaki kolor wypadnie na kostce, taki klocek należy wyciągnąć. Chłopaki bardzo lubią grać w Jengę, choć często układanie wieży zajmuje więcej czasu niż sama gra.

Wiek: 3+

Gra dostępna między innymi tutaj

Memory ‚Zwierzęta’ – gra polega na odszukiwaniu dwóch takich samych obrazków spośród żetonów, które leżą odwrócone. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej par. W memory Janod znajduje się 40 żetonów, czyli 20 par wesołych zwierząt. Grafika jest świetna! Z chłopakami, ze względu na ich wiek, zazwyczaj gramy albo mniejszą ilością żetonów np. zasłaniam 4 pary albo zostawiam wszystkie żetony odkryte i wśród nich odszukujemy takie same zwierzęta.

Wiek: 3- 7 lat   Ilość graczy: 2 – 6 osób

Memory dostępne między innymi tutaj

Gra ‚Wyścig kurczaków’ – gra w której plansze trzeba ułożyć sobie samemu. Składa się ona z 10 dużych puzzli, po ułożeniu, których powstaje plansza składająca się z 26 pól. W pudełku znajdują się jeszcze cztery drewniane pionki – kurczaki oraz kostka z kolorami i obrazkiem kurnika. Zadaniem jest jak najszybsze doprowadzenie kur do kurnika. Kolory nie są jednak oczywiste, ponieważ na planszy jest ich sporo. Trzeba więc trochę kombinować na jaki polu kurczak powinien stanąć.  Dodatkowo po stanięciu na niektóre pola należy wykonać dodatkowe ruchy – do przodu lub do tyłu.

Wiek: 3 – 7 lat   Ilość graczy: 2 – 4 osób

Gra dostępna między innymi tutaj

Gra wyścig ‚Strzeż się kreta!’ – drewniana gra, składająca się planszy, czterech podstawek, 20 elementów przedstawiających warzywa i krety oraz kostki. Przed rozpoczęciem gry należy ułożyć warzywa oraz krety w odpowiednich miejscach na planszy (wskażą je kolory). Każdy z graczy otrzymuje podstawkę, która będzie jego grządką. Zadanie polega na zapełnieniu całej grządki na której powinny się znaleźć wszystkie warzywa – marchewka, dynia, pomidor oraz rzepa. Zebrać można je po wyrzuceniu danego koloru na kostce. Uważać należy jednak na kreta, ponieważ jeżeli wypadnie jego podobizna nie można dalej zbierać warzyw. Pozbyć się kreta można tylko wyrzucając ponownie na kostce jego podobiznę. Wygrywa osoba, której uda się to zrobić jako pierwszej. Gra ma na tyle proste zasady, że radzi sobie z nią i Stach i (z małą pomocą) Ignacy. Dodatkowym plusem gry Janod jest wykonanie, dzięki temu, że wszystkie elementy są drewniane z pewnością nie zniszczy się szybko.

Wiek: 3 – 6 lat   Ilość graczy: 2 – 4 osób

Gra dostępna między innymi tutaj

Zestaw do łowienia rybek ‚Rozgwiazda’ – gra zręcznościowa której celem jest złowienie drewnianych rybek ma wędkę zakończoną magnesem. Chłopaki zazwyczaj grają łowiąc je na zmianę.

Wiek: 2 – 5 lat

Gra dostępna między innymi tutaj.

Gra zręcznościowa piramida ‚Małpki’ – Gra polegająca na układaniu piramidy, wieży z drewnianych małpek. Ułożenie z nich konstrukcji, takiej jaką widać na opakowaniu, która się nie przewraca nie jest zadaniem łatwym. Jednak budować z nich można na wiele różnych sposobów. Nie sugerujcie się zbytnio tym, że na opakowaniu jest informacja, że gra przeznaczona jest dla dzieci do 6 roku życia. Posłuży znacznie dłużej.

Wiek: 3 – 6 lat

Gra zręcznościowa piramida Małpki – Janod

Gra ‚Trzy świnki’ – gra zręcznościowa polegająca na budowaniu kartonowych domków. W pudełku znajdują się 54 kart potrzebne skonstruowania trzech domków  świnek – ze słomy, drewna lub cegły oraz  3 drewniane kostki. Podczas budowania należy jednak uważać, tak jak w bajce, na wilka, w którego gracze czasem sami się wcielają. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zbuduje wszystkie trzy domy.

Wiek: 3+  Ilość graczy: 2 – 6 osób

Gra dostępna między innymi tutaj

Na zakończenie mój wybór dla chłopaków

Magnetyczna gra w rzutki Roboty – gra która składa się ze zwijanej na rolkę tarczy oraz z 6 magnetycznych, czerwonych i żółtych rzutek . Zadaniem graczy jest celowanie w tarczę z ustalonej przez graczy odległości,tak by zebrać jak największą ilość punktów.

Wiek: 4 +

Gra dostępna między innymi tutaj.

Previous Post

1 Comment

  • Reply Dominika Lipiec 29, 2019 at 11:44 am

    Bardzo fajna gra, nie słyszałam o niej wcześniej! 🙂 Świetny wpis!

  • Dodaj komentarz

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.