Robótki ręczne, ZABAWA, Zabawy plastyczne

Ciągnąca masa plastyczna na dwa sposoby

Masy plastyczne, jak pewnie zauważyliście pojawiają się u nas dość często, teraz gdy Stasiek nie chce już ich zjadać będziemy jeszcze bardziej eksperymentować. Zazwyczaj staram się, aby były nie tylko łatwe do wykonania ale i do posprzątania. Tym razem jednak czysto nie było, przynajmniej nie do końca. Poniżej dwa przepisy na dwuskładnikową masę – pierwszy, czystszy, drugi – klejący, ale Staśkowi sprawił on więcej radości.

Wersja nr 1:

– szklanka + 2 – 3 łyżki mąki ziemniaczanej,

– pół szklanki płynu do naczyń.

Początkowo mieszamy szklankę mąki z płynem. Mi wyszła jednak masa trochę zbyt klejąca więc dodałam jeszcze 2 łyżki mąki, dzięki czemu nie przyklejała się do rąk. Mąkę dodawajcie powoli i sprawdzajcie konsystencję, ponieważ może ona być uzależniona od użytego płynu i jego gęstości.

DSC_0917

DSC_1031

DSC_1051

Masa, która wyszła z tego połączenia jest bardzo przyjemna w dotyku, taka ‚milutka’. Trochę się rozciąga, jednak równocześnie łatwo ją urwać, pokruszyć, pokroić. Stachowi właśnie możliwość krojenia jej małym, drewnianym nożykiem podobała się najbardziej.

 

DSC_1023

Z masy można ulepić różne kształty, a im dłużej jest wyrabiana w rękach, ogrzewana staje się tym bardziej plastyczna. Pomimo tego, że jest dość klejąca nie przywiera do rąk i łatwo ją sprzątnąć.

 

Wersja nr 2 :

– do tego co pozostało z zabawy masą powyżej dodałam 2 łyżki płynu.

Masa, która powstała była dużo bardziej klejąca, ciągnąca i brudząca. Niełatwo odchodziła od rąk (łatwo ją jednak zmyć za pomocą ciepłej wody). Stasiek był nią zachwycony.

DSC_0171

DSC_0238

DSC_0273

Śliniak z długim rękawem, u nas spełniający funkcję fartuszka- Lassig

Miłej zabawy !!!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Previous Post Next Post

2 komentarze

  • Reply Maggie Marzec 9, 2017 at 2:08 pm

    Nie wiem czy nie wyjdzie to samo ale zamiast płynu do naczyń użyłam do mąki ziemniaczanej mydła w płynie ??, bardzo przyjemna masa , o świetnym zapachu – zabawa przednia??Pozdrawiamy

    • Reply Marta Marzec 9, 2017 at 8:11 pm

      Tak efekt będzie właściwie taki sam ? Pozdrawiam

    Dodaj komentarz